KURUMSAL

MCT Takım – Metal Kesici Takımlar – 2013 yılından beri TÜRKİYE pazarına açılı kafa tedarik etmektedir. Geniş ve çeşitli açılı kafa ürün yelpazesiyle , müşterilerimize hızlı ve etkin hizmet vermenin gayreti içerisindeyiz. Açılı kafa çeşitlerimiz :

  • ATC – Otomatik Takım Değiştiricili Açılı Kafa sistemleri
  • Manuel Açılı Kafa Sistemleri
  • Eksenden Kaçık Açılı kafa Sistemleri
  • 45 derece sabit açılı kafa sitemleri
  • ISO Tutucu Takım Bağlanabilir Sabit ve Ayarlanabilir Açılı Kafa Sistemleri
  • Alberti Yüksek Devirli Sabit ve Açılı Kafa Sistemleri, Turboflex ve Slimline
  • Alberti Otomatik Takım Değiştiricili, Elektrik Yüksek Hız Kafası – LEONARDO SİSTEMİ

Açılı Kafa Sistemlerinin Özet tarihi

Günümüz de çok eksenli makine ve takımların mevcut olması ve sürekli gelişim göstermelerine rağmen, çok az takım açılı kafa sistemlerinin sağladığı etkinlik verimlilik ve basitlikte fayda sağlayabilmektedir. Açılı kafa sistemlerinin günümüz makine yapım sektöründe çok saygın bir yeri vardır. Kompleks geometride ki parçaların üretimini gerçekleştirmedeki başarıları ve kullanımlarındaki sadelik en büyük avantajlarındandır.

Açılı Kafa sistemlerinin tarihi , ne oldukları ve ne için kullanıldıklarından bahsetmek gerekirse :

Makine yapım tarihi başladıktan ve makine sektörü ekonominin önemli bir parçası haline geldikten sonra, çeşitli sektörlerdeki mucit ve makine üreticileri, makinelerin bazı bölgelerine ulaşmakta güçlük çektiler.  Bu makine üreticileri, daha eğimli ve şekilli parçaların üretiminde gittikçe artan hassaslık ve rijitlikte kalite arayışına girdiler. Ancak istedikleri hassaslıkta işleme yapabilmk için gerekli olan düzgünlükte takımlardan ve ekipmanlardan mahrumdular.  Ancak , karmaşık takımlar kullanmaktansa , bu sektörler bugün açılı kafa olarak bildiğimiz çok daha basit sistemler geliştirdiler. Açılı kafa sistemleri kullanımı kolay , basit dizaynlara sahipti ve bunların yanında tamiri kolay, kolaylıkla üretilebilen ve başka şekilde ulaşılması zor olan makine bölgelerine ulaşmaya imkan veren takımlar olmalarından ötürü kısa sürede bir çok önemli sektörde yayıldılar.

Açılı Kafa Sistemleri tam olarak nedir?

Açılı kafa sistemleri nedir? Açılı kafa , işlenen parçanın tekrar pozisyonlandırılmasına gerek duyulmadan dikey , yatay ve açılı operasyonlara olanak sağlayan bir çeşit makine ekipmanıdır. Bu özellikleriyle, verimliliği ve doğruluğu dikkate değer oranda arttırır,  rijitlik ve hassaslığı ileri seviyeye taşırlar. Alberti açılı kafa sitemleri çok kompakt bir yapıya sahiptirler. Fazlalıklara yer vermeyecek şekilde hafif dizayn edilmişlerdir. Buna rağmen hızlı talaşlı imalat için genişletilmiş kesim bölgesine sahiptirler. Alberti açılı kafa sistemleri aynı zamanda çok güçlü ve dayanıklıdırlar ve baskı altında kolaylıkla kırılmazlar. İşlenen parça ve makineye bağlı olarak, Açılı kafa sistemlerinin gerekli ayarları kolaylıkla yapılabilmektedir. Açılı kafa sistemleri çok çeşitli ebat , dizayn , ve aksamlarla dizayn edilerek , makinecilerin hizmetine sunulabilmektedir. Bu da açılı kafa sistemlerini neredeyse tüm makine çeşitleri ve ekipmanlar için esnek ve uygun olmalarına imkan vermektedir.

Açılı Kafa Sistemleri ne için kullanılır?

Hassaslıkları, kullanım kolaylıkları , hızları ve düşük maliyetleri sebebiyle , açılı kafa sistemleri birçok makine ve mühendislik sanayilerinde kullanılmaktadırlar. Önde gelen sanayiler havacılık ve enerji sektörleridir.Bu sektörler genelde açılı kafa sistemlerini, delik açma , frezeleme, kesim ve raybalama işlemleri için kullanırlar.

Bazı Açılı kafa sistemleri, özellikle büyük olanlar, freze takımları gibi bazı ekipmanlara bağlanırlar. Bu şekilde üretkenliği arttırırlar. İşlenen parçanın kurgusunu zenginleştirirler ve çok takımın neden olacağı konumlandırma hatalarını ortadan kaldırırlar.

İtalyan firması ALBERTI 40 yılı aşkın süredir yüksek kalitede açılı kafa sistemleri dizaynı ve üretiminde dünya lideridir. ALBERTI , Geniş ürün yelpazesi sayesinde, artan uluslararası Pazar ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Dizayn edilen açılı kafa sistemleri , havacılıki uzay, otomotiv , medikal, kalıpçılık ve savunma sanayileri gibi temel sektörlerde üreticilerimizin beğenisini kazanmıştır.